INSTALACJE DLA FIRM I PRZEMYSŁU

Zajmujemy się projektowaniem, montowaniem oraz serwisem instalacji dla przemysłu Wykonujemy między innymi rurociągi technologiczne i instalacje pary, kondensatu, sprężonego powietrza. Specjalizujemy się w technice grzewczej i sanitarnej. W zakresie instalacji technicznych (woda, para wodna, kondensat, sprężone powietrze itp.) ofertę kierujemy do wszystkich branż.
W ramach instalacji grzewczych proponujemy profesjonalne kotły przemysłowe z oferty firmy Unical. Produkty w tej grupie zawierają przede wszystkim urządzenia wytwarzające parę, ogrzewające wodę na skalę przemysłową, używaną później do procesów produkcyjnych.

Kotły parowe

Kotły parowe, są wykorzystywane do celów technologicznych w rożnych gałęziach przemysłu. Bez wątpienia są to jedne z najważniejszych urządzeń, które odpowiadają za utrzymanie oraz regulację temperatury w różnego rodzaju zakładach. Należy pamiętać o tym, aby w optymalny sposób dobrać wszelkie elementy systemu, dlatego też konieczne jest zwrócenie uwagi na właściwe dopasowanie wymiarów komory spalania oraz powierzchni konwekcyjnych wymiany ciepła. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie najwyższej sprawności kotła parowego, przy jednoczesnym obniżeniu poziomu emisji szkodliwych substancji. Właściwa grubość izolacji cieplnej, wykonanej ze specjalistycznych materiałów pozwala chronić urządzenie przed stratami ciepła oraz zachować pełną gotowość do pracy.

Kotły diatermiczne

Jako przedstawiciel firmy Unical oferujemy Pańskwu alternatywę dla systemów parowych - kotły diatermiczne, znajdujące swoje zastosowanie w coraz większej ilości gałęzi przemysłu. Ich działanie opiera się na wykorzystaniu specjalnych olejów diatermicznych, które należą do najmniej wymagających oraz najbardziej niezawodnych mediów grzewczych dostępnych na rynku.

Atutem olejowych nośników ciepła jest to, że nie powodują korozji i są nielotne. Ich wykorzystanie jest wyjątkowo proste, a sama eksploatacja nie prowadzi do uszkodzenia wewnętrznej instalacji.

Instalacje oparte na kotłach diatermicznych są wyjątkowo proste w obsłudze i nie ma potrzeby wyznaczania do niej dodatkowej stałej obsługi. Atutem jest również fakt, że nie muszą być one dostosowane do wymogów stawianych przez Urząd Dozoru Technicznego w przypadku instalacji w układach otwartych.

Kotły kondensacyjne
z wymiennikiem z aluminium

Dlaczego warto zainwestować w kotły kondensacyjne, mimo że zwykle są one droższe niż standardowe urządzenia grzewcze? Przede wszystkim ze względu na możliwość oszczędzenia pieniędzy w dłuższym okresie eksploatacji, zwłaszcza w obliczu wciąż rosnących cen paliwa.
Nie ulega wątpliwości, że jest to inwestycja na długie lata, dlatego też jego zakup należy dokładnie przemyśleć i wybrać model, który będzie najbardziej odpowiadał naszym oczekiwaniom.