TECHNIKA GRZEWCZA

Fotowoltaika | Kotły gazowe | Pompy ciepła | Kominki | Klimatyzacja i rekuperacja | Nagrzewnice i promienniki gazowe | Zasobniki i bufory w.u. i c.o. | Piecyki i kotły na pelet, drewno i biomasę | Grzejniki | Systemy kominowe

Fotowoltaika

Moduły zamontowane na dachu za pomocą promieniowania słonecznego generują prąd stały. Inwerter zmienia wytworzony z paneli prąd stały na prąd zmienny, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach elektrycznych. W pierwszej kolejności pobierana jest energia wytwarzana przez naszą instalację, a dopiero następnie po jej wykorzystaniu zaczynamy pobierać płatną energię dystrybuowaną przez nasz zakład energetyczny.

Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna pozwala nam zredukować koszty ponoszone za energię elektryczną jedynie do kosztów stałych, które wynoszą gospodarstwa domowe ok. 200 zł/rok co pozwala zaoszczędzić najczęściej 3-4 tysiące złotych w skali roku. Czas zwrotu inwestycji wynosi od 5 do 10 lat w zależności od instalacji. Żywotność poprawnie zamontowanej instalacji wynosi ok. 25 lat.

Również przez połączenie doświadczenia 30 letniego w branży instalacyjnej, potrafimy indywidualnie dobrać całość instalacji włącznie z ogrzewaniem pod każdy budynek, zapewniając bilans energetyczny na najniższym poziomie.

W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości urządzenia z zakresu energii odnawialnej. Nasi specjaliści zaprojektują dla Państwa cały system solarny i pomogą w doborze najlepszych do danych warunków paneli fotowoltaicznych.

Naturalne źródła energii elektrycznej z roku na rok odgrywają coraz większą rolę w gospodarce, ale także w domowym budżecie. Panele słoneczne są źródłem niewyczerpanej energii. Jednorazowa inwestycja w kupno i montaż paneli fotowoltaicznych pozwoli generować energię przez dziesiątki lat. Z czasem więc wydane przez nas pieniądze, z nawiązką się zwrócą, a nadwyżki gromadzonej energii możemy magazynować w sieci energetycznej. Musimy też pamiętać o tym, że podczas gdy paliwa kopalniane, czyli konwencjonalne źródła energii w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat mogą się skończyć, energia słoneczna jest niemożliwa do wyczerpania, dzięki czemu staje się coraz chętniej pozyskiwana.

Oferowane przez nas rozwiązania umożliwią Państwu samodzielne pozyskiwanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł. Panele fotowoltaiczne wytworzą tyle energii elektrycznej ze wystarczy na pokrycie potrzeb własnych, a co za tym idzie znaczne ograniczenie rachunków za prąd!

Korzyści wynikające z działania instalacji fotowoltaicznej

  • oszczędności trzykrotnie przewyższają inwestycję
  • niskie rachunki za energię elektryczną
  • uniezależnienie się od wzrostów cen prądu
  • nowoczesny wygląd budynku, zwiększenie wartości inwestycji
  • 25 letnia żywotność instalacji

Stosowane w gospodarstwach domowych instalacje fotowoltaiczne pozwalają na bilansowanie energii słonecznej. Rozliczanie energii jest dokonywane co 12 miesięcy. W okresie dużego nasłonecznienia zużywamy energię na własne potrzeby, natomiast nadmiar oddajemy do sieci energetycznej, natomiast w okresie zimowym korzystamy ze zbilansowanych w sieci rezerw. Do 10 kWp energia jest bilansowana w stosunku 1:0,8, natomiast od 10kWp do 50 kWp w stosunku 1:0,7.

Instalacja paneli fotowoltaicznych, które umożliwią nam pozyskanie własnej energii elektrycznej ze słońca, to oczywiście inwestycja, która jednak z czasem umożliwi nam osiągnięcie znacznych korzyści finansowych.

Dzięki instalacjom solarnym zaczną Państwo uzyskiwać niskie rachunki za prąd i uniezależnią się od wzrostu cen prądu na rynku. W dokładnym doborze instalacji fotowoltaicznej pomogą Wam nasi specjaliści.